Medya

Şarkıları ve tarzıyla pop müziğe yeni bir soluk Asil

on

Şarkıları ve tarzıyla pop müziğe yeni bir soluk getiren Asil,çıkardığı ilk albüm “Asil Mucize” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı…ikinci albümü “Perişan”la da oldukça iddialı…

 

ESTETİSYEN VE MÜZİSYEN

İzmir’de doğan sanatçı asil’in Kayseri’de Tıp Fakültesi’ni tamamladı ve Medical Estetik alanında uzmanlaşarak Tıp Doktoru oldu.
Farklılık yaratma isteği,asil’e meslek olarak estetik cerrahiyi seçtirdiği gibi, ayrıca çocukluğundan itibaren müzikle iç içe olmasını sağladı.
DSC_5252 i
Kayseri’de konservatuarda gitar ve temel müzik eğitimi alan asil; tüm bunların yanında spikerlik ve seslendirme eğitimini de zenginlikleri arasına kattı. Yaptığı bestelerini ve yazdığı sözleri, yıllar boyu biriktiren asil, dört sene önce müzikle profesyonel olarak ilgilenmeye karar verdi.
Önce söz ve bestelerini sanatçı dostlarına vererek müzik dünyasına adım atan asil; ardından da “Düzgün Çocuklar” isimli bir grup kurdu.
Hep güzelliklerin peşinde koşan asil’in, kalbi de hep iyilik ve paylaşma için çarptı. Yıllardır Down Sendromlu Çocuklar ve Sokak Hayvanları için çalışan sanatçı; ilk albümünün gelirini de Down Sendromlu Çocuklar için ikinci albümünün gelirini sokak hayvanları için bağışladı…
 

FACEBOOK YORUM

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir