Genel

Ünlüler demokrasi nöbetine devam ediyor

on

578f725a67b0a92b44b42000

Halk, Türkiye’nin dört bir yanında demokrasi nöbetine devam ediyor. Önceki gün Taksim Meydanı’nda de yine binlerce kişi vardı. Sanatçılar da İBB’nin öncülüğünde kurulan sahneye çıkarak nöbete destek verdi.

Sunuculuğunu Kral grubu başkanı Mehmet Akbay, radyo programcısı Afrikalı Ali ve Hopdedik Ayhan’ın üstlendiği organizasyonda Sinan Özen, Davut Güloğlu, Mustafa Topaloğlu, Hakan Peker ve Devran İskender sahneye çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın da bulunduğu gecede, sahneye ilk olarak Sinan Özen çıktı.

Şarkılarına başlamadan önce kısa bir konuşma yapan Özen, darbe girişimi sonrası sosyal medyada yayılan ve bir polisle bir askerin tank üzerindeki kucaklaşma anını yansıtan görüntünün kendisini çok duygulandırdığını ifade etti.

578f725a67b0a92b44b41ffc

Onun ardından mikrofonu eline alan Hakan Peker ise kalabalığa şöyle seslendi: “Darbelere hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz.”

578f725a67b0a92b44b42008

MURAT BOZ: TÜRK HALKI SAHİP ÇIKTI

Murat Boz, önceki gün Etiler’deki kuaföründen çıkışta habercilerle ayaküstü sohbet etti. Son derece keyifsiz ve moralsiz olduğu fark edilen Boz, “Darbe girişimi haberini Bodrum’da sahnedeyken öğrendim. Konserimizi yarıda kestik. Ne söylenebilir bilmiyorum. Ama ortada bir gerçek var, kazanan demokrasi oldu. Türk halkı, canı pahasına vatanına sahip çıktı” dedi.

578f725a67b0a92b44b42002

NİYE Mİ HİÇBİR ŞEY YAZMADIM?

Tuba Büyüküstün, darbe sonrası ‘niye bir şey yazmadın’ diyenlere yanıt verdi. Oyuncu, Instagram sayfasında şunları yazdı: “Keşke sevmek, nefret etmekten daha kolay olsaydı insanoğlu için. Keşke birbirimize el uzatmayı, arkamızı dönmekten daha çok benimseseydik, başkalarını yargılamadan önce kendimize dönük olabilmeyi… Keşke birbirimizi gözümüzü bile kırpmadan öldürmek yerine yaşatmayı seçebilseydik. Niye mi hiçbir şey yazmadım, yorum yapmadım; içim o kadar acıyor ki, o kadar anlamıyorum ki, ne yazsam o kadar eksik kalacak ki… Bugün dua ettim hepimiz için, yüce Allah insanı affetsin…”

578f725a67b0a92b44b42004

 

 

FACEBOOK YORUM

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir