Genel

Murat Yıldırım’dan sert sözler

on

Cumartesi gecesi Türk ve Arap geleneklerine göre kına geceleri düzenlenen ünlü oyuncu Murat Yıldırım ile Imane Elbani dün akşam evlendi. Çiftin yakınları düğünden kareleri sosyal medyadan paylaştı. Yıldırım, fotoğraftaki ayrıntıyla ilgili eleştiri yapanlara sert sözler sarfetti. Geceye ait fotoğrafı Instagram sayfasında paylaşan Murat Yıldırım, altına şu notu düştü:

“Üstünde oturduğum şeyin adı “Tefour”, leğen değil saygısızlar.Aynı zihniyet kovmadı mı bu ülkeden başkalarını,aşağılamadı mı, hala aşağılıyorlar.Üstüme giydiğim şey sünnet kıyafeti değil saygısızlar,Peygamberimizin giydiği, padişahların da giydiği kaftan.Kızılderililer Afrika’da değil Amerika’da yaşarlar cahiller. Söylenen şeyler salavat ve dua idi, bunu dahi bilmiyosunuz dinciler. Sindirim sisteminizde bozukluk mu var? Başka kültürlere saygınız bu mu kültürsüzler. İki kişinin mutluluğuna saygısızlık hakkı nereden geliyor. Çok hızlıymışım! 4 ay aşık olduğum kadını gözünüzün içine mi sokaydım, doğrular yanlış yanlışlar doğru olmuş hayatınızda. Bütün ulusları memnun ettik sizi edemedik. 100 ülkede haber oldu, hiç biri sizin gibi aşağılamadı. Bırakın şu önyargılarınızı artık, bırakın. Bu yazılanları ingilizceye çevirmeye utanıyorum, utanıyorum çünkü ülkemde böyle cahil insanların olduğunu söylemeye utanıyorum. Aydın görünümlü kara cahiller. Eşimi davullu zurnalı karşıladığımı da gördüğünüz halde…Düğünün yarısının Türk usulü olduğunu gördüğünüz halde…Mevlanın cümlelerini sadece twitter da paylaşıp hayatına tatbik etmeyen kendini insan zanneden canlılar…”

Üstünde oturduğum şeyin adı “Tefour”,leğen değil saygısızlar.Aynı zihniyet kovmadı mı bu ülkeden başkalarını,aşağılamadı mı, hala aşağılıyorlar.Üstüme giydiğim şey sünnet kıyafeti değil saygısızlar,Peygamberimizin giydiği,Padişahların da giydiği kaftan.Kızılderililer Afrika’da değil Amerika’da yaşarlar cahiller.Söylenen şeyler salavat ve dua idi, bunu dahi bilmiyosunuz dinciler.Sindirim sisteminizde bozukluk mu var? Başka kültürlere saygınız bu mu kültürsüzler.İki kişinin mutluluğuna saygısızlık hakkı nerden geliyor.Çok hızlıymışım,4 ay aşık olduğum kadını gözünüzün içine mi sokaydım,doğrular yanlış yanlışlar doğru olmuş hayatınızda.Bütün ulusları memnun ettik sizi edemedik.100 ülkede haber oldu,hiç biri sizin gibi aşağılamadı.Bırakın şu önyargılarınızı artık,bırakın.Bu yazılanları ingilizceye çevirmeye utanıyorum,utanıyorum çünkü ülkemde böyle cahil insanların olduğunu söylemeye utanıyorum.Aydın görünümlü kara cahiller.Eşimi davullu zurnalı karşıladığımı da gördüğünüz halde.Düğünün yarısının Türk usulü olduğunu gördüğünüz halde.Mevlanın cümlelerini sadece twitter da paylaşıp hayatına tatbik etmeyen kendini insan zanneden canlılar…

Murat Yildirim (@mrtyldrm) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

FACEBOOK YORUM

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir