Kültür-Sanat

İŞTE BU YILIN MERAKLA BEKLENEN FİLMİ “İSTANBUL KIRMIZISI”NIN FRAGMANI !

on

Dünyaca ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in 20 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye’de çektiği filmi “İstanbul Kırmızısı”nın fragmanı yayınlandı.

Dün akşam saatlerinde yayınlanan fragman, izleyenler tarafından büyük bir beğeni topladı. Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film 3 Mart’ta vizyona girmeye hazırlanıyor.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, İmaj ve İtalya’dan R&C Produzioni ve Faros Film ortaklığıyla gerçekleşen; Türkiye’nin yıldızlarından oluşan kadrosuyla heyecan yaratan filmin başrollerinde Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsür ve Nejat işler yer alıyor. Adeta İstanbul’un başrol oynadığı film, eve dönüş, hesaplaşma ve aşk hikayesini çarpıcı bir dille anlatıyor.

Kısaca hikaye

Uzun yıllar yurtdışında yaşamakta olan yazar Orhan, ünlü yönetmen Deniz’in ilk romanının düzeltmelerini yapmak için İstanbul’a gelir. Her ne kadar İstanbul değişmiş olsa da, Orhan İstanbul’da kendine ait anılarına, çocukluk yıllarına, ailesine ve yaşanmış aşklara ait izlere rastlar. Kısa İstanbul ziyaretinde karşılaştığı Neval ise Orhan için; kapattığı kapıların arasından sızan tutkulu bir aşka dönüşecektir. Bu aşk tekrardan hayata dönmesine yetecek midir?

 

 

Recommended for you

FACEBOOK YORUM

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir