Genel

New York Masalı filmi 19 Mayıs’ta vizyona giriyor..

on

*ABD’de yaşayan Türklerin rol aldıkları ve ilk yerli film olan  “New York Masalı”, 19 Mayıs’ta hem Amerika’da hem de Türkiye’de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Oyuncu kadrosunun tamamının ABD’de okuyan ve çalışan Türklerden oluşan ve Amerika’da çekilen ilk Türk filmi olma özelliğini taşıyan “ New York Masalı”, 19 Mayıs’ta vizyona giriyor.. Filmin yapımcı ve oyuncuları ilk kez  İHA’nın sorularını cevaplandırdı… 

”TAMAMI AMERİKA’DA ÇEKİLEN İLK TÜRK FİLMİ OLDU”

Filmin yapımcısı ve Paterson Belediye Başkan Yardımcısı Derya Taşkın,  ” New York Masalı’nın tamamı ABD’de çekilen ilk Türk sinema filmi olduğunu, oyuncuları, yönetmeni, yapımcısı ve senaristinin yaşamını ABD’de sürdüren Türklerden oluştuğunu belirterek “Kendi alanında ilk olan böyle bir projeyi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

Yönetmenliğini Doğan Özmekik’in üstlendiği filmde başrolleri; Ahmet Bodur, Esin Varan, Peyman Umay, B.Mert İnanç, Ferhat Daştan, Yağmur Peköz, Derya Çelikol ve Jimm Cüneyt Gürkan rol aldı.

Filmde ayrıca; Ayhan Taş, Ekin Türkmen ile Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams da konuk oyuncu olarak rol aldı.

AMERİKA’DA SİNEMADA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

“New York Masalı”nın  başrolü oyuncularından Ahmet Bodur, projeyi hayata geçirmenin kolay olmadığını, Türk-Amerikan toplumunun, film ekibine inanılmaz ölçüde yardımcı olduğunu ifade etti.

Bodur, projenin filmde boy gösteren oyunculardan çok daha büyük olduğunun altını çizerek, “Türk sineması için bir mihenk taşı diyebiliriz. Umarız gelecek yıllarda devamı da gelecek.” şeklinde konuştu.

İlk oyunculuk denemesini New York Masalı filminde rol aldığını belirten Mert İnanç ise izleyicileri çok eğlenceli bir romantik komedi filminin beklediğini  ve herkesin kendisinden bir şeylerin bulacağı bir film olduğunu belirtti.

FİLM, 19 MAYIS’TA ABD VE TÜRKİYE’DE VİZYONA GİRECEK

Senaryosunu Nilüfer Yenidoğan’ın yazdığı film; hayatını değiştirmek isteyen kadın karakter ile hayatına son vermeye çalışan erkek karakterin tesadüfen karşılaşmasıyla başlayan bir aşk hikayesini anlatıyor..

Filmdeki bazı sahnelerinin Manhattan’daki ünlü Central Park’ta çekilen “New York Masalı”nın galası, 9 Mayıs’ta New York’ta yapılacak ve ardından 19 Mayıs’ta Amerika’nın 7 eyaleti ile  aynı anda Türkiye’de de vizyona girecek…

 

 

Recommended for you

FACEBOOK YORUM

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir